Coaching

Miks on coaching tulemuslik?

Öeldakse, et Sinu elukvaliteet sõltub küsimuste kvaliteedist, mida endalt küsid!

Usun väga nendesse sõnadesse, kuna näen nii enda kui ka teiste eludes, kuidas see töötab. Üsna tihti elus piisab vaid ühest õigest küsimusest, et teha suur kannapööre.

Coaching on mõeldud inimesele:

Mille poolest erineb coaching psühhoteraapiast?

Coachingus on pilk suunatud tulevikku. Pikalt ei analüüsita, miks see juhtus, kust see alguse sai, kes on „süüdi“.  Fookus on lahenduste leidmisel, uuel mõtteviisil ja käitumismudelil. See on tunduvalt kiirem ja efektiivsem meetod inimesele, kes ei soovi minevikku üha uuesti analüüsida ja läbi elada, vaid kes soovib eluga edasi minna, muutes oma elu siin ja praegu.

Coach ei mõtle lahendust Sinu eest!

Olen rohkem kui 20 aastat olnud koolitaja ja konsultant väga paljudele inimestele. Selle aja jooksul olen avastanud, et inimestele meeldivad nõuanded ja veel rohkem see, kui nende eest ka asju ära tehakse. Kuid tõsiasi on see, et teiste nõu ei väärtustata nii nagu enda mõtteid. Enamasti ei võeta ka nõu saades vastutust enda peale. Seetõttu kipub rakenduma vana hea Karpmani destruktiivne kolmnurk, mis kahjuks ei vii tulemuseni.

Keegi teine ei saagi tihti öelda, mis on parim lahendus just Sulle ja kõige väärtuslikumad ideed sünnivad inimesel endal.

Oled kunagi olnud olukorras, kus sa tead, mida peaksid tegema? Tead, kuidas seda teha? Mõistad, miks see on sulle kasulik, aga sa ei tee? Kui on olnud minevikus või on hetkel selline olukord, siis coach aitab sul edasi liikuda.

Paul D. MacLean (Ameerika arst ja neurobioloog) töötas välja eelmisel sajandil kolme aju teooria. Inimesel on reptiilne ehk instinktiivne, limbiline ehk emotsionaalne ja uus-aju neokorteks ehk kõrgema taseme mõtteprotsessid. Neokorteks on ainult inimestel, see omab sõnavara, analüüsivõimet ja võimekust midagi muuta. Miks me ei võiks siis seda maksimaalselt ära kasutada ja sellest kasu saada? Aju keerulised protsessid võivad meid toetada või pidurdada meie arengut ja edasiliikumist elus. Tihtipeale me ei mõista, miks me prokrastineerime ehk miks me teades, mida tuleb teha, ei tee seda. Aju tööprintsiipide mõistmine ja kasutamine enda kasuks avab meile ka suuri võimalusi. Tark coach oskab efektiivselt inimese aju eripärasusi kliendi kasuks tööle panna.

Paljud kliendid on välja toonud, et tunnevad ennast „võimsa mootoriga autona“, mis võiks sõita väga  kiire hooga edasi, kuid mis hoopis seisab ja töötab tühikäigul. Justkui töötab, aga edasi ei vii. Kui sul on soov saavutada midagi enamat oma elus, siis pöördu minu poole. Sa ei kujuta ette, kui suur potentsiaal sinus on ja milleks kõigeks sa võimeline oled.

Koostöös sinuga on minu eesmärk:

Sul on üks ELU! Eluraamatul ei ole kordustrükki!

Koos on lihtsam ja efektiivsem.